دائرة المعارف ایرانی ویکی ما
فکر زیبا بهتر از روی زیبا * لبخند بزن بانوی مهر
درباره وبلاگ>
افزایش بازدید رایگان
کسب درآمد قانونی از اینترنت
مدیر وبلاگ : الهه سبز
نویسندگان
جملات ممنوع در زندگی مشترکاگر شما همسر ایده آل خودتان را یافته اید و واقعاً احساس خوشبختی می کنید،حتما به این موضوع نیز فکر کرده اید که چه کنید تا این خوشبختی تداوم داشته باشد. بعضی از ما ندانسته جملاتی را به کار می بریم که خوشبختی مان را به مخاطره می اندازد .

اگر میخواهید خوشبختی یک زندگی واقعی زناشویی دوام داشته باشد، نباید هرگز این شش جمله را بهکار ببرید .

تو درست مثل پدرت هستی

این جمله از دو جهت آزاردهنده است؛ اول اینکه اصلا کار درستی نیست که شخص در مورد والدین همسرش بد صحبت کند. دوم اینکه در همه آقایان ترسی وجود دارد که آنها صفات منفی پدرشان را به ارث برده باشند و نتوانند هرگز از آن رهایی یابند. شاید پدرشوهر شما از آن مردهایی باشد که فکر میکند در خانه همه باید به او خدمت کنند و هرگز در کارهای خانه کمک نمیکند، در این صورت بهجای اینکه بگویید «تو درست مثل پدرت هستی» خیلی صمیمانه آنچه را که از او میخواهید بهزبان بیاورید، مثلاً بگویید «عزیزم لطفاً استکانهای چای را جمع کن.»

تو بالاخره کی کارت را عوض میکنی

قبل اینکه چنین جملهای از زبان شما بیرون بیاید، شما باید فکر کنید چرا میخواهید چنین حرفی را بزنید؟ آیا نمیتوانید دیگر شغل شوهرتان را تحمل کنید، چون او دائم در سفر است یا اینکه ساعت کار او خیلی طولانی است؟ شاید هم فکر میکنید نسبت بهکاری که میکند، درآمد خوبی ندارد؟ آیا فکر میکنید که او لیاقت بهتر از اینها را دارد؟ اکثر مردان موفقیت خود را در میزان تأمین بهتر زندگی خانواده میبینند، بنابراین بهتر است قبل از اینکه حرفی بزنید و او را برنجانید، علت این حرف را بیابید و با شوهرتان در مورد آرزوها و نیازهایش صحبت کنید. بدین ترتیب بهتر میتوانید او را بشناسید و شاید هم بتوانید با کمک یکدیگر راهحلی بیابید.

مادرم به من اخطار داده بود که تو احتمالاً این کار را میکنی

این حرف شما نشاندهنده این است که در مورد روابط خصوصی خودتان با دیگران حرف میزنید. این مسئله برای هر مردی ناخوشایند و شبیه یک سیلی محکم بر صورت است، بهخاطر اینکه اکثر مردان مسائل خصوصی را واقعاً خصوصی میدانند و با کسی درباره آن حرف نمیزنند. شما با گفتن چنین جملهای به شوهرتان غیرمستقیم میگویید که مادر شما از انتخابتان راضی نیست و این در آینده اشکالاتی در روابط خانوادگی ایجاد میکند، بنابراین هرگز پایه حرفهای خودتان را بر نظر دیگران نگذارید، زیرا این عمل شما غیرمنصفانه است و ضمناً ارزش حرف شما را هم بالا نمیبرد.

اصلا ول کن، خودم بعدا آنرا انجام میدهم

با گفتن این جمله به همسرتان این احساس را انتقال میدهید که او اصلاً بهدرد هیچ کاری نمیخورد. کلا شنیدن چنین جملهای برای هیچ کس خوشایند نیست که او تصور کند هر کاری که انجام میدهد، غلط است. بنابراین قبل از اینکه چنین جملهای را بگویید و باعث شروع یک دعوا شوید، بهتر است کمی فکر کنید، شاید فقط روش شوهر شما در انجام کار فرق دارد و این دلیل بر غلط بودن آن نیست.

سعی کنید با آرامش از همسرتان خواهش کنید که دفعه بعد وقتی متوجه شد که باک بنزین خالی است، حتماً بنزین بزند. مطمئن باشید اکثر آقایان مایلند کاری کنند که همسرشان را خوشحال میکند. البته باید بدانید که این بستگی دارد که شما چگونه با او حرف میزنید

هیچ وقت، تو هیچ کاری را درست انجام ندادی

گفتن این دو جمله را باید چه مرد و چه زن برای همیشه فراموش کنند و هرگز بهزبان نیاورند چون با شنیدن چنین جملهای هر کس احساس میکند که به او حمله شده است، بنابراین تصمیم به دفاع میگیرد. به همین دلیل اگر دوباره هنگام استفاده از اتومبیل متوجه شدید که باز هم باک بنزین خالی است، سعی کنید با آرامش از همسرتان خواهش کنید که دفعه بعد وقتی متوجه شد که باک بنزین خالی است، حتماً بنزین بزند. مطمئن باشید اکثر آقایان مایلند کاری کنند که همسرشان را خوشحال میکند. البته باید بدانید که این بستگی دارد که شما چگونه با او حرف میزنید.

فکر میکنی که واقعاً این لباس اندازه تو هست ؟

آیا شما میخواهید با این حرف به او بگویید که وزنش اضافه شده؟ بنابراین این جمله اصلاً مناسب نیست، چون مسلماً شوهر شما مایل نیست کنایههای شما را راجع به چاقی بشنود، بنابراین فکر میکند که شما از سلیقه او ایراد میگیرید. بهتر است که شما به روش دیگری سعی کنید، مثلاً به او بگویید «عزیزم موافقی که از امروز بعد از کار به پیادهروی برویم؟ یا اینکه، بد نیست که یک دوچرخه ورزشی بخریم، میتوانیم هر روز کمی ورزش کنیم».بدین ترتیب او را با وزن اضافهاش تنها نگذاشتهاید و احتمالاً پیادهروی دو نفری به بهبود روابط شما هم کمک خواهد کرد.

نوع مطلب : عاشقانه، راه زندگی، عشق و ازدواج، 
برچسب ها : زندگی، مشترک، ممنوع، نکات،
لینک های مرتبط :

موضوعات
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
 
 
بالای صفحه
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic